Bowling

Kontaktné informácie
Bowling Bar Malacky ,1. poschodie, Priemyselná 5863, Malacky 901 01,
mail: bowlingmalacky@gmail.com

Telefónne číslo: 0919 080 420

Rezervovať dráhy sa môžu na telefónnom čísle počas otváracích hodín.

 

Otváracie hodiny

Pondelok - Štvrtok14:00 - 22:00
Piatok - Sobota13:00 - 00:00
Nedeľa13:00 - 22:00

Vážený zákazník,

Pred začiatkom ďalšej sezóny teambuildingov,  večierkov a iných firemných akcií si  Vás Bowling bar Malacky dovoľuje oboznámiť, že sme opäť urobili ďalšie ústretové kroky voči našim zákazníkom. Rozšírili sme naše služby o nové položky cateringu na Vaše firemné akcie, či oslavy. Konkrétne ich nájdete v priloženej tabuľke, ale môžme na Vašu žiadosť (zanechajte odkaz, kontakt) prispôsobiť ponuku na čokoľvek. Pizza, slimáčiky, stripsy, pečená klobása, nakladaný syr, alebo aj utopence  naďalej zostáva v našej ponuke.
Navyše sa náš tím omladil o nových usmievavých zamestnancov.
V záujme vyhnutiu sa časovému stresu Vám odporúčam uvážiť termíny Vašich eventov, nakoľko už teraz sú niektoré obsadené, najmä v predvianočnom čase.
Na Vaše akcie je pripravený a opäť sa teší tím BBM s.r.o.

S pozdravom
Mgr. Josef Smolinsky
BBM s.r.o.

O bowlingu

Bowling má dlhú a bohatú históriu. Málokto tuší, že v roku 1930 objavil britský antropológ Sir Flinders Petrie v jednom z egyptských nálezísk predmety, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou slúžili k akejsi prehistorickej forme bowlingu. Ak je táto teória pravdivá, môžeme vznik bowlingu zaradiť až do roku 3200 pred naším letopočtom.

V 14. storočí nášho letopočtu existovala v Anglicku hra, ktorú môžeme jednoznačne považovať za stredovekú verziu bowlingu. V tomto období existovalo niekoľko variantov hry s kolkami a tiež niekoľko ďalších hier, kde sa loptou vrhalo na iné objekty než sú kolky.

Práve osadníci z Anglicka, Dánska a Nemecka priniesli so sebou ako prví svoje varianty bowlingu tiež do Ameriky, kde sa tento šport teší mimoriadnej obľube. Jeho osud však v tejto krajine tiež nebol jednoduchý. V roku 1841 boli v štáte Connecticut dokonca zákonom zakázané akékoľvek hry založené na tomto princípe.

Napriek tomu, alebo možno práve preto jeho popularita stále rástla. A dnes sa bowlingom aktívne zaoberá viac ako 100 miliónov ľudí vo viac ako 90 krajinách na celom svete.

Cieľom hráča bowlingu je zhodiť hodom bowlingovej gule 10 kolkov, ktoré stoja vo vzdialenosti 18,5 metra rozostavané do rovnoramenného trojuholníka. Bowlingová guľa váži od 3,6 do 7,2 kg. Vyhráva ten, kto v hre dosiahne najvyššie bodové skóre. V každej hre sa hádže v desiatich kolách po dva hody. Ak zhodí všetkých desať v poslednom kole, má hod navyše. V prípade, že hráč zhodí prvým hodom všetky kolky, druhý hod sa v danom kole nehrá. Každý hod sa považuje za platný, ak bowlingová guľa pretne hraničnú čiaru hracieho územia.

Výber bowlingovej gule, s ktorou budete hrať, je tiež jedným z rozhodujúcich faktorov úspechu. Dôležitý je priemer otvorov aj vzdialenosť medzi otvormi pre prsty a pre palec. Klasická bowlingová guľa sa drží dvoma prstami a palcom. Prsty by mali byť do otvorov vsunuté po druhý kĺb, palec celý. Dlaň by sa mala voľne dotýkať povrchu gule. Pre hráča je tiež dôležitá hmotnosť bowlingovej gule. Tá je spravidla na guli vyznačená číslom, ktoré udáva hmotnosť gule v librách (1 libra = 0,453 kg). Medzinárodné pravidlá pripúšťajú náčinie s hmotnosťou 6 až 16 libier. Ťažšie gule majú väčší účinok pri zrážaní kolkov. Ženy zvyčajne hrajú s ľahšími guľami, muži s ťažšími.

Guľa by mala byť hodená vo chvíli, keď míňa členok kĺzajúcej nohy - u ľavákov je to pravá noha, u pravákov ľavá. V tom okamihu je telo optimálne rozvrhnuté a pripravené zasiahnuť cieľ najpresnejšie.

Presne zamieriť je ďalším kľúčom k úspechu v tomto športe. Nie je účelné sledovať samotné kolky. Pomôckou k presnému miereniu pri bowlingu sú značky na dráhe.

Cenník Bowlingu BBM Malacky

13:00 14:00 15:00 16:00 17:00 18:00 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 24:00 01:00
POPONDELOK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UTUTOROK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STSTREDA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ŠTŠTVRTOK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PIPIATOK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SOSOBOTA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
NENEDEĽA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10,90 €
13,90 €
19,90 €
Zatvorené

Rezervácie na telefónnom čísle 0919 080 420

Mazanie dráhy: 1,99 €
Bowlingová obuv: 1,0 €
Ponožky: 1,0 €

Všetky ceny sú uvedené vrátane 20% DPH.

*FIREMNÁ AKCIA*.

Ak sa chcete zabaviť s kolegami, priateľmi, zabezpečíme komplet organizáciu firemného bowlingového, biliardového turnaja na profesionálnej úrovni s kompletným športovým servisom:

  • vypracovať turnajové propozície
  • organizáciu hráčov
  • výsledkový servis
  • vyhodnotenie turnaja
  • občerstvenie, catering

Turnaje sú ideálnou alternatívou pre firmy, ktoré chcú budovať dobré vzťahy so svojimi obchodnými partnermi, a taktiež v rámci team buildingových aktivít pre zamestnancov.

Veľký a otvorený klimatizovaný priestor, moderné vybavenie, vytvárajú tú pravú nezabudnuteľnú zábavnú športovú atmosféru.

Všetko úplne podrobne do detailov Vám poradí Mgr. Josef Smolinský.
mail: bowlingmalacky@gmail.com