Galéria BBM

Galéria BBM od 1.7.2020 pripravuje novú výstavu

Edita Šteffeková

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

Edita Šteffeková Žije na Záhorí v Malackách, je vydatá, a má dve dospelé deti, štyri vnúčatá.
Umeleckej tvorbe sa venuje niekoľko rokov. Na verejnosti prezentuje svoje diela od roku 2015. Šteffekovej umelecká výtvarná tvorba je známa ako lyrická abstrakcia znovu objavenou maliarskou technikou, ktorá je známa už čias 200-300 rokov pred Kristom.

Enkaustika je veľmi stará antická maliarska technika. Aj v starom Egypte sa maľovalo touto technikou. Fajjúmske portréty maľované touto technikou sa zachovali do dnešných čias. Jedným z mnohých umelcov, ktorí dokázali oceniť jej kvality, bol aj Pablo Picasso.

Výtvarníčka pani Šteffeková touto technikou vytvára zaujímavé moderné abstraktné, veľmi lyrické obrazy inšpirované z citlivého vnímania okolia. Umelkyňa do tradičnej enkaustiky so svojou dokonalou zručnosťou prináša stále niečo nové a tvorivé tým vytvára výnimočne moderné originálne jedinečné neopakovateľné dielo.
Výber z jej tvorby si budete môcť pozrieť denne v priestoroch BBM  od 1.7.2020. Vernisáž sa uskutoční 7.7.2020 o 18.00 hod.. Hosťom vernisáže je Miroslav Dávid, textár a básnik.

Výstavy: Autorská výstava CT Gallery Bratislava, Autorská výstava Kúpele Nimnica, Spoločná medzinárodná výstava enkaustiky - Novomestská radnica Praha, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - Zámok Holíč, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - MKS Pezinok v roku 2019. Medzinárodný – Art Fest České Budějovice v roku 2016-2017, Medzinárodný Ateliér Art Fest Praha v roku 2017, 2018, Contemplor Galery Viedeň v roku 2016, 2017, 2018, Kunst Tee Haus Viedeň v roku 2016, Dortfgallerie Hauskirchen v roku 2016, Autorská výstava MCK Malacky v roku 2015, ADRO Cafe Bratislava v roku 2017, Company Art Bratislva v roku 2017. Spoločné výstavy: CT GALLERY Bratislava, Kafe, Lampy, divadlo Púchov.
Pravidelne sa zúčastňuje benefičnej dražby, ktorej výťažok sa rozdeľuje medzi postihnuté deti.
Je členkou Klubu výtvarníkov Genessis v Holíči, s ktorými sa zúčastnila výstavy v kúpeľoch Smrdáky a Veselí na Morave. V roku 2016 sa zúčastnila celoslovenského kola Výtvarného spektra v Trenčíne a jej diela boli vystavané v galérii Trenčianskeho Hradu.

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA 1

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA 2

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA 3