BBM-Galéria obrazov

Tibor Andráši ml.

Predstavujeme vám Tibora Adnrášiho ml.

TIBOR ANDRÁŠI - extra moderné - výnimočné - zároveň plné nehy a krásy

Tibor Andráši ml. “Rimanka” Maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 600mm

Tibor Andráši ml.

  • Tibor Andráši narodil sa vo výtvarníckej rodine 1960 a býva v Zohore. Študoval na SŠUP odbor SOCHA, absolvoval nadstavbové štúdium odbor REŠTAURÁTORSTVO - SOCHA. Je členom Slovenského fondu výtvarných umení.
  • Po ukončení štúdia sa venoval tvorbe sôch, plastík a reštaurovaniu historických budov v Bratislave.
  • Neskôr sa začal venovať návrhom a tvorbe šperku. Realizoval niekoľko samostatných výstav šperkov a sklenených plastík. Spolupracoval so slovenskými tvorcami módy a svoje šperky vystavoval vo Viedni.
  • Tvorba v oblasti šperku priviedla k návrhom Tibora Adrášiho ml. a realizácii dizajnu svietidiel a interiérových prvkov z materiálu sklo, kov a kameň. A postupne k návrhom a realizácii celých interiérov. Zúčastňoval sa na výstavách dizajnu v Bratislave.
  • Súčasne prenášal svoj pohľad v tvorbe do architektúry - konkrétnych návrhov a realizácií, v tíme s mojimi kolegami Martinom Hantákom a Zuzanou Bumbálovou. Jedným z ocenení ktoré za spoločnú tvorbu získali boli opakované nominácie na cenu za architektúru CEZAR.
  • V súčasnosti sa venuje maľbe a tvorbe úžitkových objektov a plastík.

Tibor Andráši ml. “Dievča a kôň” maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 800mm

Tibor Andráši ml. “Akt” maľba, kombinovaná technika na dreve 625 x 530mm

Tibor Andráši ml. “Akt” maľba, kombinovaná technika na dreve 625 x 530mm

Tibor Andráši ml. “Rimanka” Maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 600mm

Tibor Andráši ml. “Rimanka” Maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 600mm

Tibor Andráši ml. “Afrika 1” maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 500mm

Tibor Andráši ml. “Afrika 1” maľba, kombinovaná technika  600 x 500mm

Tibor Andráši ml. “Afrika 2” maľba, kombinovaná technika 600 x 500mm

Tibor Andráši ml. “Afrika 3” maľba, kombinovaná technika 600 x 500mm

Tibor Andráši ml. “Rimanka” Maľba, kombinovaná technika na dreve 600 x 600mm

Eva Mikletičová

Vynovená predajná výstava obrazov Evky Mikletičovej
príjemne dotvára atmosféru priestorov v BBM a zároveň vám ponúka "originálny darček"
Každý jej obraz dovoľuje zastaviť sa na chvíľu a ponoriť do seba - zachytiť farby, tvary, vône a spočinúť vo vlastných pocitoch.
Obrazy Evy Mikletičovej je unikátne moderné abstraktné lyrické predstavenie maliarskej techniky – enkaustiky, na ktorú vás srdečne pozývame do BBM GALÉRIE.

Nové obrazy v BBM - Eva Mikletičová a jej "ENKAUSTIKA"

- moderné

- abstraktné

- lyrické

Eva Mikletičová a jej "ENKAUSTIKA"

BBM Galeria obrazov

BBM - GALÉRIA pripravila novú výstavu

BBM - GALÉRIA pripravila novú výstavu

Nové obrazy v BBM

Radka Glajško

GEOMETRIA V OBRAZE

 

Nové obrazy v BBM

Radka Glajško

GEOMETRIA V OBRAZE

 

Pre všetkých priaznivcov výtvarného umenia oznamujeme, že je v BBM 4.10.2021 nainštalovaná nová výstava obrazov

"GEOMETRIA V OBRAZOCH" na ktorú vás srdečne pozývame.

Autorka Radka Glajšková sa predstaví do 30.11. 2021 svojím realistickým a geometrickým zobrazením, ktoré je už zreteľné v názve.

Radka Glajšková vyštudovala Návrhárstvo a modelárstvo odevov na odevnej škole v Bratislave a odbor Estetika na FiF UK v Bratislave. V súčasnosti študuje doktorandské štúdium na Estetike a píše dizertačnú prácu zameranú na čas vo filme. Zároveň pracuje pre značku ZARA, kde sa venuje dizajnu výkladov. Zbožňuje sledovanie hokeja a rekreačne si občas zahrá tenis. Najväčšími fanúšikmi jej tvorby a podporovateľmi sú rodičia, ktorí povzbudzujú k ďalším výstavám.

Radkin prvý kontakt s kresbou a maľbou nastal v útlom detstve. Odvtedy sú neodlučiteľnou súčasťou jej života. V súčasnosti sa  venuje maľbe, kresbe a tvorbe koláží. V neposlednom rade fotografii, návrhom a realizácii textilného šperku. Hlavné faktory, ktoré podnecujú jej fantáziu bývajú najmä útržky minulosti, citácie z textov, tajomno, čas a časopriestor.

V kresbe dominuje realistické zobrazenie, pokým v maľbe je zaznamenaný posun od realistického prejavu, cez expresívne prejavy až po geometrické vyjadrenie. Celé obdobie tvorby je  akýmsi konfliktom medzi realistickým a geometrickým zobrazením. V súčasnej tvorbe sa stretávajú obidve tieto tendencie a ich vzájomné prepojenie. Tvorba je charakteristická experimentovaním s farbou a výtvarným prejavom. Inšpiračným zdrojom bývajú rôzne vnemy, farby, línie, texty či poézia. Objavujú sa zakomponované či už priamo v diele alebo podtrhávajú jeho význam pridružené k názvu. Fotografická tvorba autorky je experimentálnou tvorbou samouka. Ponúka taktiež širšie žánrové možnosti, z nich v súčasnosti prevláda najmä architektúra a detail s jednoduchou  kompozíciou. Svoje fotografie zahaľuje väčšinou do odtieňov čiernobielej a súčasne melancholickejšej atmosféry.

BBM Galeria

Radka Glajšková

 Publikačná a umelecká činnosť 

2019         Sféry abstrakcie

Výstava obrazov, Kafé lampy, Bratislava

2018         Dimenzie abstrakcie

Výstava obrazov, Kafé lampy, Bratislava

2015         Dokonalosť v nedokonalosti

Výstava obrazov, Palác Forum, Václavské  náměstí, Praha 1

2013         Časem

Výstava obrazov a fotografií, Kaštieľ Malacky

2012         Dokorán

Výstava obrazov, Mestské centrum kultúry Malacky

2007         Prezentácia záverečných modelov a kresebných prác

Združená stredná škola odevná, Bratislava- Ružinov

2018         Výstava obrazov,

CompanyArt, Bratislava

2018         Artfest Praha

2017         Artfest České Budějovice

2016         Výstava obrazov

Reštaurácia Fine, Malacky

   Publikovaná tvorba:

Čtverce, víťazná fotografia (2.miesto), Digitální foto č.140,  8/ 2015

BBM Galeria

Radka Glajšková "Tajomstvo priestoru"

Radka Glajšková "Poetika mrakov pod lampou"

Radka Glajšková "Sféry abstrakcie"

vernisaz v BBM

Eva Mikletičová a jej prvá vernisáž v BBM

Eva Mikletičová

Enkaustika je tisíce rokov stará maliarska technika, pri ktorej sa využíva maľba roztopeným voskom. Z diel vytvorených touto technikou sála teplo, pokoj a krása – to sú tri veci, ktorými enkaustika učarovala aj Eve Mikletičovej. Odmalička sa snažila vyjadriť svoje pocity na papieri; už ako dieťa zbožňovala kresliť, obdivovala farby a prírodu, ktorá nimi hrá. Po detstve strávenom kreslením sa vybrala na stavebnú strednú školu – pre niektorých možno prekvapivá voľba, avšak pre Evu to bolo to pravé orechové, keďže mala blízko ku kresbe a na priemyslovke nie je o chvíle strávené nad nákresmi núdza. V neskoršom veku sa venovala fotografii – cez malé okienko objektívu už ako dospelá žena a matka hľadala čriepky krásna, farieb a prírody, ktoré ako dieťa obdivovala. Príjemný pocit z tvorby jej pri vyčerpávajúcom zamestnaní chýbal. Túžila opäť nájsť pokoj, ktorý cítila pri kreslení v detstve a oddýchnuť si od nekonečných čísel a paragrafov v ekonómii. Tam jej dušu naplnila enkaustika ako tvorba plná tepla, kľudu a krásy. Do svojich diel prenáša Eva svoje najhblšie predstavy a pocity. Veríme, že jej diela vystavené v BBM zahrejú a potešia i Vašu dušu.

Srdečne Vás pozývame na výstavu, ktorá v našich priestoroch potrvá do konca septembra tohto roku.

Eva Mikletičová a jej "ENKAUSTIKA"

Eva Mikletičová "ENKAUSTIKA 1"

Eva Mikletičová "ENKAUSTIKA 2"

Eva Mikletičová "ENKAUSTIKA 3"

Eva Mikletičová "ENKAUSTIKA 4"

BBM Galeria obrazov

Katarína Vyskočilová

Katarína Vyskočilová výstava

Katarína Vyskočilová

Inšpiratívne obrazy Kataríny Vyskočilovej zdobia BBM do konca tohto roku.

Katarína Vyskočilová sa narodila v Gbeloch a v tomto meste prežila celé detstvo. Nevhodný kádrový posudok ju pripravil o možnosť štúdií na umeleckej škole, ale umelec si cestu k umeniu vždy nájde a to platí aj o Kataríne. Zo študentky hydinárskej technickej školy vyrástla renesančná žena – pracovala ako učiteľka na základnej aj v materskej škole, zootechnička, ekonómka, čašníčka, úradníčka aj stavbyvedúca. S manželom majú krásne tri deti a žijú v Holíči.

Katarína je teraz na zaslúženom dôchodku a svoj čas venuje umeleckej tvorbe. Jej maľby sú pestré, živé a veselé. Záleží jej na tom, aby si ľudia z jej diel odniesli príjemný pocit. Najčastejšie maľuje prírodu. Jej maľby krajiniek hýria farbami, žiarivé obrazy kvetín sa striedajú s motýľmi maľovanými v ľahkých, pastelových farbách. Aj jej abstraktné maľby sú plné farieb, ktoré zaručene vykúzlia úsmev na tvári aj v týchto neľahkých časoch.

Katarína svojimi obrazmi podáva ďalej nádej, hravosť a radosť zo života, ktorá ju neopúšťa ani pri jej aktuálnom boji so zákernou chorobou. Kvôli tej sa musela vzdať aj rodinnej záľuby v jazdení na motorke. Ku chorobe sa však stavia s nadhľadom a udržiava si pozitívne myslenie. Pri pohľade na jej farebné, veselé obrazy dáme azda všetci za pravdu, že svoj pozitívny pohľad na život pretavuje do tvorby.

Na motorke síce už nesviští, ale jej krajinky evokujú veselý mihotavý pohľad na krajinu z motorky. Obrazy polí, kvetov, kríkov a motýľov inšpirované impresionizmom pripomínajú nikdy nekončiace, krásne leto na Záhorí. Maľuje aj čarovné bytosti a krajinky pre deti. Obrazy tvorí primárne špachtľou, ktorá vytvára zaujímavú textúru a vzor. Maľovať začínala, ako väčšina, štetcom, no odkedy objavila čaro maľby špachtľou, k štetcu sa podľa vlastných slov už takmer vôbec nevracia. Okrem špachtle nájdeme v jej tvorbe aj techniky s akrylom a olejom, rada sa učí a skúša nové techniky. Katarína maľuje pre radosť, a radosť svojim dielom skutočne aj rozdáva.

Inšpiratívne obrazy Kataríny Vyskočilovej zdobia BBM do konca tohto roku.

Katarína Vyskočilová

BBM - GALÉRIA výstava obrazov "Katarína Vyskočilová" od 2.9.2020 do konca roka 2020

Katarína Vyskočilová

Žije a tvorí v Holíči. Od roku 2003 je členkou výtvarného Klubu GENESIS Holíč a od roku 2007 je jeho predsedníčkou. Narodila a vyrastala na Záhorí v Gbeloch. Od detstva bola obklopená krásou umenia výtvarného umenia a hudby. Veľkú lásku k umeniu dostala už od svojich rodičov. Po ukončení strednej školy a dorastení troch detí sa začala intenzívne venovať maľovaniu.

V galérií BBM sa maliarka sa prezentuje  so svojou pôsobivou voľnou tvorbou so širokým záberom krajinnými a kvetinovými motívmi. Nezostáva len pri maľbe krajín a kvetín, hravo zvláda aj figurálnu tvorbu či fantazijnú voľnosť vo farebnom a tvarovom uvoľnení maliarskeho prejavu v rôznych témach, či obrazov pre deti.

Pani Katarínu Vyskočilovú charakterizuje impresívna technika s použitím väčšinou pastózneho nanášania kontrastných farieb. Svoju techniku „Impasto“ využíva nezvyčajne hravo a veľmi pôsobivo priamo na plátne, tak aby bola textúra špachtle a štetca bola viditeľná. Každý jej obraz je veľká zmyselná oslava farieb a textúry, v ktorom je zapojená jej tvorivá osobnosť odkrývajúca vnútro. Tento jej moderný štýl stále zdokonaľuje, aby zachytila prirodzenú krásu sústrednú na zmyslové vnemy, náladu, hru svetla a tieňov, mozaiku farieb, neurčité kontúry, neopakovateľné chvíle a okamihy duševného šťastia.

Ocenenia:

2011 – ZOS Senica
Diplom a cenu v regionálnej súťaži, neprofesionálne tvorby okresov Senica a Skalica
2013 - dostala pamätnú medailu predsedu TTSK Klubu amatérskych výtvarníkov GENESIS v Holíči za prínos v oblasti kultúry
2013 – Smrdáky,  získala ocenenie pjeknej tužky a šikovného štetca I. trídy za duhodobí umjelecký a orgazačňí prínos v kultúri na Zahorí od prezidenta Záhorackej Sbejestačňí Svojpomocní Republiky Pala Nemca Lelína
2015 dostala pamätnú medailu predsedu TTSK za prínos v oblasti výtvarného umenia.

Samostatné autorské výstavy:

2005 - Skalica- čajovňa Lao HU, Gbely DK, 2006 – Skalica, Galéria u Františkánov, 2007 - Kníhkupectvo Bystrický, MKSK Šaľa, Divadelná sála, 2008 - Moravský Svätý Ján DK, 2009 - Galanta, Renesančný kaštieľ, 2011 - Gbely DK, 2014 – Dudine, Kúpeľný dom Diamant, 2016 - Holíč, Mestská Galéria, 2020 - Senica,  Galéria kaffeschop

Spoločné klubové výstavy:

Slovenská republika - 2007-2013, Holíč, Skalica, Petrova ves, Smrdáky, Kopčany, Gbely, Senica, Borský Svätý Júr, Malacky, Nitra, Dunajská Streda, Plavecký Štvrtok, Nemocnica Skalica – detské odd. MUDr. J. Rišku

Česká republika - Břeclav, Hodonín, Hrubá Vrbka, Ostrožská Lhota, Mikulčice, Uherský Ostroh

Srbsko - Hložany

Rakúsko - Hollabrun, Hohenau

Ilustrovala zbierku básni Mariana Ružičku "Gbely"-Dotyk Múzy

Penziónu Márie Terézie v Holíči darovala 30 olejomalieb

 

POZVÁNKA
BBM vás srdečne pozýva na vernisáž obrazov
"Katarína Vyskočilová"
Dátum:  utorok 8.9.2020 o 18:00
Hosť: Ivan Šimek - didgeridoo, australský hud. nástroj
Miesto: BBM, Priemyselná 5863, 1. poschodí, Malacky

Katarína Vyskočilová 3

Katarína Vyskočilová - Slnečnice

Katarína Vyskočilová 2

Katarína Vyskočilová - Krajinka

Katarína Vyskočilová - Maky

Katarína Vyskočilová - Maky

Katarina Vyskočilová-Motýľ

Katarina Vyskočilová-Motýľ

POZVÁNKA

BBM a Katarína Vyskočilová vás srdečne pozýva na vernisáž obrazov "Katarína Vyskočilová"

Dátum:  utorok 8.9.2020  o 18:00
Hosť: Ivan Šimek - didgeridoo, australský hud. nástroj
Miesto: BBM, Priemyselná 5863, 1. poschodí, Malacky

https://www.bowlingmalacky.sk/galeria/

BBM Galeria obrazov

Edita Šteffeková

Edita Šteffeková
"ENKAUSTIKA"

Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený včelí vosk s farebnými pigmentmi vysokej kvality. Nástrojmi na maľovanie sú enkaustická žehlička, vyhrievane perá s rozličnými násadkami, vyhrievané dosky, horúci vzduch a ďalšie nástroje. Ako podkladový materiál sa používa enkaustický papier, plátno, drevo, keramika. Táto znovu objavená antická maliarska technika je známa z čias 200 - 300 rokov pred Kristom a bola používaná v grécko – rímskom umení. Známe sú Fajjumske múmiové portréty maľované enkaustikou, ktoré sa zachovali z obdobia rímskej nadvlády v Egypte. Vo vykopávkach na  Fajjúmskej oáze /Egypt/ sa našli zbytky voskov, ktoré si zachovali pôvodnú farbu a tiež aj  nástroje ktorými sa v tom čase vosk nanášal.

Výtvarníčka pani Edita Šteffeková touto technikou vytvára zaujímavé moderné abstraktné, veľmi lyrické obrazy inšpirované z citlivého vnímania okolia. Umelkyňa do tradičnej enkaustiky so svojou dokonalou zručnosťou prináša stále niečo nové a tvorivé tým vytvára výnimočne moderné dielo. Pri prvej kvapke vosku na podklad a vôni enkaustického vosku/pravý včelí vosk s farebnými pigmentami vysokej kvality/roztopeného horúcim vzduchom vedie smer každej kvapky.Za použitia enkaustického pera , akrylu a v konečnej fáze šelaku a zase horúceho vzduchu vzniká dielo, ktoré vie prekvapiť, ale aj svojim spôsobom očariť. Edita miluje čaro vosku, ktoré ju fascinuje a zároveň vždy milo prekvapí. Každé jej dielo je nenapodobiteľný originál, ktorý nemá predobraz a vzniká intuitívne .

OBRAZY Edita Šteffeková „ENKAUSTIKA“

Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika
Enkaustika

VERNISÁŽ obrazov
Edita Šteffeková
"ENKAUSTIKA"

BBM 7.7.2020 sa uskutočnilo
slávnostné
otvorenie výstavy
pani Edity Šteffekovej „Enkaustika“.
Slávilo sa vo veľmi komornom duchu priateľov výtvarného umenia, priateľov poézie a hudby zároveň.

S hosťami Miroslavom Dávidom, básnikom a textárom a  s hudobnou skupinou Band of Fiction so spevákom a leadrom Andrejom Waschekom z Malaciek.

Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako farbiace médium používa roztavený včelí vosk s farebnými pigmentmi vysokej kvality. Nástrojmi na maľovanie sú enkaustická žehlička, vyhrievane perá s rozličnými násadkami, vyhrievané dosky, horúci vzduch a ďalšie nástroje. Ako podkladový materiál sa používa enkaustický papier, plátno, drevo, keramika. Táto znovu objavená antická maliarska technika je známa z čias 200 - 300 rokov pred Kristom a bola používaná v grécko – rímskom umení. Známe sú Fajjumske múmiové portréty maľované enkaustikou, ktoré sa zachovali z obdobia rímskej nadvlády v Egypte. Vo vykopávkach na  Fajjúmskej oáze /Egypt/ sa našli zbytky voskov, ktoré si zachovali pôvodnú farbu a tiež aj  nástroje ktorými sa v tom čase vosk nanášal. Každé dielo vytvorené enkaustikou je nenapodobiteľný originál.

Výtvarníčka pani Šteffeková touto technikou vytvára zaujímavé moderné abstraktné, veľmi lyrické obrazy inšpirované z citlivého vnímania okolia. Umelkyňa do tradičnej enkaustiky so svojou dokonalou zručnosťou prináša stále niečo nové a tvorivé tým vytvára neopakovateľné moderné originálne jedinečné magické dielo. Jej obrovskú skúsenosť pretransformovanú do originálneho výrazu si budete môcť pozrieť denne v priestoroch BBM do konca augusta.

Na verejnosti prezentuje svoje diela od roku 2015.
Výstavy: Autorská výstava CT Gallery Bratislava, Autorská výstava Kúpele Nimnica, Spoločná medzinárodná výstava enkaustiky - Novomestská radnica Praha, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - Zámok Holíč, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - MKS Pezinok v roku 2019. Medzinárodný – Art Fest České Budějovice v roku 2016-2017, Medzinárodný Ateliér Art Fest Praha v roku 2017, 2018, Contemplor Galery Viedeň v roku 2016, 2017, 2018, Kunst Tee Haus Viedeň v roku 2016, Dortfgallerie Hauskirchen v roku 2016, Autorská výstava MCK Malacky v roku 2015, ADRO Cafe Bratislava v roku 2017, Company Art Bratislva v roku 2017. Spoločné výstavy: CT GALLERY Bratislava, Kafe, Lampy, divadlo Púchov.Pravidelne sa zúčastňuje benefičnej dražby, ktorej výťažok sa rozdeľuje medzi postihnuté deti. Je členkou Klubu výtvarníkov Genessis v Holíči, s ktorými sa zúčastnila výstavy v kúpeľoch Smrdáky a Veselí na Morave. V roku 2016 sa zúčastnila celoslovenského kola Výtvarného spektra v Trenčíne a jej diela boli vystavené v galérii Trenčianskeho Hradu.

VERNISÁŽ obrazov Edita Šteffeková „ENKAUSTIKA“

Pozvánka na vernisáž

POZVÁNKA

BBM vás pozýva na VERNISÁŽ obrazov
Edita Šteffeková
ENKAUSTIKA
Dátum: V utorok 7.7. 2020 o 18:00
 
Hosť: Miroslav Dávid, textár a básnik
Miesto: BBM, Priemyselná 5863, 1. poschodí, Malacky
Edita Šteffeková

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

BBM - GALÉRIA pripravila novú výstavu

Edita Šteffeková, ENKAUSTIKA

Edita Šteffeková Žije na Záhorí v Malackách, je vydatá, a má dve dospelé deti, štyri vnúčatá.
Umeleckej tvorbe sa venuje niekoľko rokov. Na verejnosti prezentuje svoje diela od roku 2015. Šteffekovej umelecká výtvarná tvorba je známa ako lyrická abstrakcia znovu objavenou maliarskou technikou, ktorá je známa už čias 200-300 rokov pred Kristom.

Enkaustika je veľmi stará antická maliarska technika. Aj v starom Egypte sa maľovalo touto technikou. Fajjúmske portréty maľované touto technikou sa zachovali do dnešných čias. Jedným z mnohých umelcov, ktorí dokázali oceniť jej kvality, bol aj Pablo Picasso.

Výtvarníčka pani Šteffeková touto technikou vytvára zaujímavé moderné abstraktné, veľmi lyrické obrazy inšpirované z citlivého vnímania okolia. Umelkyňa do tradičnej enkaustiky so svojou dokonalou zručnosťou prináša stále niečo nové a tvorivé tým vytvára výnimočne moderné originálne jedinečné neopakovateľné dielo.
Výber z jej tvorby si budete môcť pozrieť denne v priestoroch BBM  od 1.7.2020 do konca augusta. Vernisáž sa uskutoční 7.7.2020 o 18.00 hod.. Hosťom vernisáže je Miroslav Dávid, textár a básnik.

Výstavy: Autorská výstava CT Gallery Bratislava, Autorská výstava Kúpele Nimnica, Spoločná medzinárodná výstava enkaustiky - Novomestská radnica Praha, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - Zámok Holíč, Spoločná výstava Klubu výtvarníkov Genessis - MKS Pezinok v roku 2019. Medzinárodný – Art Fest České Budějovice v roku 2016-2017, Medzinárodný Ateliér Art Fest Praha v roku 2017, 2018, Contemplor Galery Viedeň v roku 2016, 2017, 2018, Kunst Tee Haus Viedeň v roku 2016, Dortfgallerie Hauskirchen v roku 2016, Autorská výstava MCK Malacky v roku 2015, ADRO Cafe Bratislava v roku 2017, Company Art Bratislva v roku 2017. Spoločné výstavy: CT GALLERY Bratislava, Kafe, Lampy, divadlo Púchov.
Pravidelne sa zúčastňuje benefičnej dražby, ktorej výťažok sa rozdeľuje medzi postihnuté deti.
Je členkou Klubu výtvarníkov Genessis v Holíči, s ktorými sa zúčastnila výstavy v kúpeľoch Smrdáky a Veselí na Morave. V roku 2016 sa zúčastnila celoslovenského kola Výtvarného spektra v Trenčíne a jej diela boli vystavané v galérii Trenčianskeho Hradu.

Katarína Vyskočilová

Katarína Vyskočilová - Maky

Katarína Vyskočilová 2

Katarína Vyskočilová - Krajinka

Katarína Vyskočilová 3

Katarína Vyskočilová - Slnečnice

BBM Galeria obrazov

Akademická maliarka, Lenka Boťanská – Adrášiová

Lenka Boťanská

Akademická maliarka, Lenka Boťanská – Adrášiová

Akademická maliarka Lenka Boťanská – Adrášiová  20. júna 2020 ukončí  výstavu svojich obrazov v galérii BBM v Malackách a ponúka záujemcom vo výhodných výpredajových cenách so zľavou. Viac si pozrite na   https://www.bowlingmalacky.sk/galeria/  je 17 ks olejomalieb z jej tvorby a tiež krátku informáciu o autorke a 17 básní ktoré na písala k jednotlivým vystavovaným obrazom.

V prípade záujmu kliknite na jej fb dohodnite si priamo s autorkou stretnutie v galérii v BMM   Osobne vás prevedie výstavou, odborne poradí a k vášmu obrazu vám ako bonus pridá k obrazu patriacu báseň.

Lenka Boťanská – Adrášiová sa na umeleckú dráhu pripravovala ako žiačka Národného umelca Jána Mudrocha, láskavého, ale pri tom náročného profesora na VŠVU v Bratislave. Na prácach vystavujúcej autorky vidíme majstrovské ovládanie štetca, kultivovanú farebnosť a jemne ženskú poetičnosť. Ak hovoríme o umení a žene, automaticky sa nám natíska slovo poézia. Najmä vtedy, ak je tou umelkyňou práve žena, ako v tomto prípade. Poetická nitka sa prelína celou jej tvorbou a dá sa povedať, že je jej vodiacou nitkou. Preto môžeme sledovať tvorbu Lenky Boťanskej - Andrášiovej bez väčších výkyvov a blúdenia. Táto cesta je priamočiara a vyviera z čistého prameňa jej ľudskej i umeleckej podstaty. Občas namiesto štetca vezme do ruky pero a píše básne. Len tak, pre vlastné potešenie a sem tam i pre dobrých priateľov. Tento fakt je určujúci aj pre voľbu námetov jej obrazov. Sú to vlastne básne vo farbách a tvaroch, ktoré citlivý divák ľahko prečíta, ako Zrodenie venuše, Krásny sen,  Čierny vejár,  Portrét dámy,  ale aj ostatné diela, ktorých námetovými zdrojomi je žena, od útlej mladosti, iskrivého pohľadu - až po vyrovnanosť a podvečer života. Mnohí začínajúci autori  sa snažia upútať na seba pozornosť za každú cenu. Z tvorby Lenky Boťanskej-Adrášiovej  sme tento pocit nemali v žiadnej etape jej umeleckého vývinu. Jej tvorba nie je búrlivá ako horský potok, ale tichá, vyrovnaná, intímna a silná ako rieka, ktorá má už svoje pevné koryto a smer.

Akademická maliarka Lenka Andrášiová Boťanská sa narodila v roku 1941 v Békéscsabe, jej rodičia sa z Maďarska presťahovali do Nových Zámkov. Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave   ukončila na oddelení portrétnej a kompozičnej maľby u prof. Jána Mudrocha v roku 1968. Lenka Andrášiová – Boťanská  pracuje so širokou farebnou škálou, venuje sa komornej maľbe. Väčšinu života žila a pracovala v Bratislave. Býva a tvorí v Zohore.

Autorka k vystavovaným obrazom napísala básne, ktoré by rada osobne zarecitovala v rámci stretnutia s priateľmi výtvarného umenia a poézie. Z jej širokej tvorby máte možnosť vidieť v  malej ukážke:

Zrodenie Venuše

Zrodenie Venuše

" Lenka občas namiesto štetca vezme do ruky pero a píše básne.
Len tak, pre vlastné potešenie a sem tam i pre dobrých priateľov. Tento fakt je určujúci aj pre voľbu námetov jej obrazov."

 

Zrodenie Venuše

Krvavý  je úsvit,
lebo more rodí.
Slnko je už  takmer
nad hladinou vody.

Stúpa stále vyššie
a nádherne žiari,
ako vzácny rubín
na neba oltári.

Tým sa dej nekončí,
lebo na môj dušu,
morské vlny na breh
vyniesli Venušu.

Na piesku tam leží,
je vážne nádherná,
jej krásnu hruď zdobí
najvzácnejšia perla.

Ona je bohyňa,
tá, čo lásku háji,
poznáme ju predsa
z dávnych  gréckych bájí.

 

 

Bielovodská dolina

Milujem

Milujem
maľovať obrazy,
zachytiť odkazy
tej božskej prírody,
post mať v bystrej vode
a stáť tam v pohode,
aj ďalšie výhody.

Milujem
farby tak hýrivé,
mušky, čo vírivé
robia v nich stopy.
No a tiež krásny boj,
keď zrazu obraz môj
v perejách sa topí.

Milujem
čas, keď krehkú krásu
vkladám do obrazu,
aj stojan v potoku,
tú svoju odvahu,
aj zvláštnu povahu
a múzu po boku.

Dievča s vejárom

Čierny vejár

V kresielku hrdá Španielka sedí
a vo vlasoch červenú ružu má.
Hruď svoju chráni pred zrakom mužov,
čiernym vejárom cudne zakrýva.

Rúčka jej po čase oťažela
a čierny vejár spočinul v lone.
Ružička vo vlasoch sa zachvela,
keď pani odkryla ňadrá svoje.

Pevne ich rámujú jej dve ruky
a červená sukňa bedrá skrýva,
ale jej ruža neverí rukám
a sukňa často zradkyňou býva.

Iba ten čierny vejár španielsky
v duchu sa teší na to, čo príde.
Keď sukňa náhle odhalí lono,
verí, že dáme sa ešte zíde.

Žlté ruže

Na ľudovú nôtu  

Komuže, komuže
dám ja  tieto ruže.
Janovi mojemu?

Veruže, veruže,
lebo žlté ruže
patria žiarlivému.

Zima

Zima

Na okienku kvety z ľadu,
dnu je teplo, hreje pec.
Pozriem sa von na záhradu,
biely snežný pokrovec.

 

Pri hvízdaní  meluzíny
na srdce si pozor daj,
v tvojom srdci prsty zimy
nesmú zničiť večný máj.

Hrušky, (Vyšívaný obrúsok)

Vyšívaný obrúsok

Vyšívaný obrúsok
je po mojej starkej,
na ňom tróni pár hrušiek
a všetky sú sladké.

Ten obrúsok stále mám
a keď hrušky zrejú,
spomienky na starú mať
pri srdci  ma hrejú.

Orgován

Orgován

Za klavír prachom zaviaty
už iba smútok sadá.
Ten kút je asi zakliaty,
lásku tam márne hľadám.

Zo steny stratil sa obraz,
ten nádherný orgován
a pán, čo mi piesne hrával,
odišiel nevedno kam.

Spomínam na rande v parku,
na nádejný krásny máj,
sľúbili sme si tam lásku
a voňal nám orgován.

Po rokoch opäť som šťastná,
našiel sa obraz, aj rám.
Na dvere niekto zaklopal
a v rukách má orgován.

Portrét dámy

Portrét dámy

Dáma na obraze,
s modrými očami,
akési tajomstvo
ukrýva pred nami.

Je trochu záhadná,
dbá na etiketu,
rozhodne nepatrí
niekam do bufetu.

Krásne oči, šperky,
hladký účes, štóla,
robia vážne dojem.
Žeby stará škola?

Ale špúli ústa,
čo jej výraz kvári,
nie je to svätica,
iba sa tak tvári.

Romantika

Romatika

Aká romantika,
slnko, rieka, stromy,
na vode pramica,
nikde žiadny komín.

Aká romantika,
na tráve si ležím,
opitá som krásou,
tichom, vzduchom sviežim.

Aká romantika,
možno, že o chvíľu
uvidím nad vodou
tančiť riečnu vílu.

Jeseň (Stromoradie)

Jeseň (Stromoradie)

Dnes ešte  s úsmevom
slnko v stromoradí
do tónov jesenných
všetky farby ladí.

Padajú lístočky
hrdzavo – červené
potichu na chodník,
zbieram ich zo zeme.

V hýrivej nádhere,
dôstojne, bez slova,
k spánku sa ukladá
jesenná príroda.

Už zima čoskoro
zaklope na dvere
a biela prekryje
farebnosť jesene.

Parížanka( Busta mladej ženy)

Parížanka (Busta mladej ženy)

Busta mladej ženy
zdá sa, provokuje,
lebo svoje vnady
rada ukazuje.

No a čo!
Je to Parížanka?

Prečo by to bola
práve Parížanka,
vnady ukazuje
aj tá vaša Hanka.

No a čo!
Už je Parížanka!

Chryzantémy

Chryzantémy

Dnes maľujem chryzantémy,
nežná je kytica moja.
obraz však zatiaľ nemá dej,
nie je tam biblia tvoja,
Mária.
Na obrus biely vyšívam
štetcom skratku tvojho mena,
nechýba ani kniha kníh,
obraz však dej stále nemá,
Mária.
Plačem a slzy padajú
na kvety, na svätú knihu
a obraz náhle má svoj dej,
skrytý v pietnom okamihu,
Mária.

Krásny sen, (Let na planétu zem)

Krásny sen

Noc si sadla na jej víčka,
na nebi žiari hviezdička
a ona sníva o láske sen.

S milým šťastní a v objatí
letia v tom sne ponad mraky,
lebo práve opúšťajú Zem.

Na planétu fantázie,
kde sa iba z lásky žije,
odnáša ich okrídlený sen.

Slnečnice

Slnečnica

Najkrajším kvetom je
asi slnečnica,
v zlatý šat odetá
malá prosebnica.

Ach, ty kvet zázračný,
nežne ťa milujem,
splodilo ťa slnko
a žírna čierna zem.

Pár strapatých hlávok
aké majú deti,
v hlinenom krčiažku
na stole mi svieti.

Beriem do rúk štetce,
na plátno belostné
zachytím dnes vaše
tvary, farby skvostné.

Budete mi stále,
aj v najväčšom mraze,
pripomínať leto
na mojom obraze.

Materinská láska, Materstvo

Materinská láska

O láske materinskej
dajú sa písať básne.
Ľúbim ťa synček, ľúbim,
pritúľ sa ku mne krásne.

Na dobrú noc bozk ti dám
na biele čielko tvoje,
ten bozk nech ťa ochráni,
zaženie nepokoje.

Vyznanie, Klaviristka

Vyznanie

Ružičky červené
ti povedia,
že len s tebou chcem žiť
a šťastný byť,
si mojou láskou jedinou.

Pieseň, čo krásne znie,
ti odpovie,
že len s tebou chcem žiť
a šťastná byť,
si mojou láskou jedinou.

Petrolejka

Ja, stará petrolejka

V tmavom kúte na polici
opustená tíško stojím,
že nemám knôt a petrolej,
o tom radšej nehovorím.

Veď ma môžu aj vyhodiť
cez okno alebo dvere,
ako dáku haraburdu,
s pozdravom - choď do prdele!

Nič nevedia dnešní mladí
o tom, ako som ja žila,
ani o tom, koľkých ľudí
som práve ja potešila.

Leštili ma, šanovali,
stála som uprostred stola,
žiarila som celá heppy,
členkou rodiny som bola.

Ja, stará petrolejka.

 

 

  • Staršie výstavy

Galéria BBM pripravila ďalšiu atraktívnu novú predajnú výstavu obrazov

„Ing. arch. Evy Petrovičovej“,

ktorá  pochádza zo Skalice, a žije a pracuje v Bratislave. Vyštudovala  Základnú umeleckú školu v Skalici a fakultu architektúry v BA.

Táto mladá autorka Vás zaujme svojim úžasným šarmom a modernou individualitou v každom jej obraze.

O svojom talente, a vytrvalosti k svojej tvorbe Ing. arch. Eva Petrovičová skromne a s pokorou  povedala:

„...maľujem s vášňou, nikdy som nenamaľovala nič s "prázdnou hlavou" a vždy sa na papier alebo plátno snažím preniesť svoje pocity.....samu seba.“

„...maľovanie je moja láska od útleho veku. Aj keď som dostala od rodičov už asi "milióntu" farbičku - pri každej jednej z nich mi zažiarili oči.“

„Aj napriek tomu, že sa momentálne venujem predovšetkým architektúre, môj život sa stále toči okolo umenia. Mam rada moderne umenie, impresionistov a sochárske umenie. Snažím sa (aj vo svojej práci) priniesť umenie bližšie k ľudom...do parkov, námestí a záhrad. Považujem umenie a architektúru za sestry, ktoré by sa mali navzájom dopĺňať.“

 

Galéria BBM Vás pozýva novú výstavu, ktorá potrvá do konca leta 2018.

 

 

Galéria BBM  pripravila novú predajnú výstavu obrazov

"Elena „Eňa“ Varšaviková" 

Fascinuje ju anatómia človeka

Elena „Eňa“ Varšaviková  nabrala odvahu, otvorila si vlastný ateliér Eňa ARTStudio & Gallery. Najradšej maľuje portréty. Používa ceruzu, papier a olejové farby, tiež plátno a štetec. Robila aj sochy, aby som lepšie pochopila anatómiu človeka, ktorá ju fascinuje. Pravidelne sa zúčastňuje na súťažiach a výstavách. Jej obľúbencami sú barokoví umelci, najmä Caravaggio, Rubens, Murillo a Michelangelo a jeho sochy,“ .

Elena „Eňa“ Varšaviková pracuje ako „slobodný umelec“.  Jej diela už môžete si pozrieť v BBM galerií pochádza z Čadce, v súčasnosti žije so svojou rodinkou na Podzávoze. Každý jej portrét maľovaný s citom je portrét umelca, nie portrét modelu.

Jej diela sa pravidelne vystavujú. V súčasnosti sa venuje maľovaniu portrétov a obrazov s hlbšou tematikou.

https://enavarsavikova.wixsite.com/website

Galéria BBM pripravila predajnú výstavu obrazov

"EVA LAUKOVÁ"

 

podobne ako Juraj Lauko st. a Juraj Lauko ml., nevyštudovala umeleckú školu. Aj keď intenzívne maľuje už od r. 1997, stále navštevuje ateliér pre neprofesionálnych výtvarníkov, ktorý vedú profesionálnych výtvarníkov. Jej prvým školiteľom bol svetoznámy výtvarník Július Koller, neskôr výtvarná pedagogička Katarína Kuzmová av súčasnosti výtvarná pedagogička Otília Nevřelová Paludayová.

Fascinuje ju príroda, snaží sa zobraziť jej krásu. 

Posolstvo jeho maľovania je ukázať všetkým ľuďom krásy prírody

Nie je jeho cudzie ani nové výtvarné trendy, je schopná vyjadriť sa výtvarnou skratkou, ale čitateľnejší spôsob pri vytváraní obrazu je jeho blízke. Baví ju v prírode objavovať zaujímavé zákutie, detaily, popasuje sa aj s náročnou témou, akou je tvorba vodnej reálnej aj abstraktnej formy.

Často sa zúčastňuje rôznych maliarských sympózií na Slovensku av zahraničí. Je dôkazom jej zanietenosti k svojmu dielu, najmä k príchuti slovenskej prírody, ktorá sa vyznačuje rôznymi technikami: olejom, akrylátom, pastelom, akvarelom a veľmi dobre zvládla aj techniku ​​ART PROTISU.  Zúčastnila sa súťaže "Výtvarné spektrum", kde získala niekoľko ocenení.

https://www.laukova.sk/

Galéria BBM pripravila  predajnú výstavu obrazov

"Zmyselná príroda"

Marek Zimka

 
Láska k prírode sa u autora prejavila v čase, keď sa presťahoval z mesta do malej dedinky, ležiacej uprostred polí a lesov.
Pri dlhých prechádzkach prírodou  mu spoločníkov robili ceruzka a výkres. Takto vznikli prvé skice.
Marek Zimka prvýkrát vystavoval v roku 2001 v Kežmarku. Posolstvo jeho maľovania je ukázať všetkým ľuďom krásy prírody.
Výstava  „Zmyselná príroda“ potrvá do konca augusta. 
 
 
 

Galéria BBM  pozýva na výstavu 

 

Mgr. Barbora Nevřelová 

MONOLÓGY

 
 Výstava potrvá do 7. 6. 2017
 
 
O autorke:
 
 Mgr. Barbora Nevřelová

Narodila sa a žije v Bratislave.

Absolvovala štúdium na Strednej umelecko priemyselnej škole v Bratislave, odbor keramika.

Štúdium na Pedagogickej fakulte Konštantína Filozofa v Nitre, výtvarný odbor. Profesijne sa venovala ateliérovej fotografii, výrobe a reštaurovaniu plastík v Slovenskom fonde vývarných umení v Bratislave. V súčastnosti pôsobí, ako pedagóg výtvarného odboru na ZUŠ Eugena Suchoňa v Bratislave. Svoje prvé výtvarné prejavy začala pod vedením svojej matky výtvarníčky Mgr. Otílie Nevřelovej - Palugyay. Neskôr jej tvorbu usmerňovali akad. mal. Fero Kráľ, akad. mal. Katarína Kuzmová a akad. mal. Blažej Mikuš. Na letných sústredeniach pre výtvarníkov - pedagógov pod vedením akad. mal. Štefánie Ábelovej.

Inšpiračným zdrojom jej prác je príroda, ktorú z pôvodnej reality pretvára pomocou transferov, kde hľadá spojenie iracionálneho a racionálneho.

Dôležitým výrazovým prostriedkom je farba, ktorou vyjadruje svoj vnútorný svet a históriu mystického priestoru. 


Spoločnosť BBM s. r. o. pozýva všetkých priaznivcov umenia do novej galérie BBM,   Priemyselná 5863, Malacky

na výstavu fotografií fotografky

Martiny Kováčovej - „Cesta je cieľ"

Prečo odchádzame? Aby sme sa mohli vrátiť. 

 Cesta dlhá tisíce míl začína prvým krokom. Lao'C

 Na začiatku je volanie. Volanie Neznáma. Neznámych ľudí, ďalekých krajov, iných mravov.

 Ako každý, aj ja som mala otázky, na ktoré hľadáme odpovede od nepamäti. 
Odpovede na svoje otázky som nachádzala vo vzdialených,
prenádherných kútoch tejto úžasnej planéty zvanej Zem.
 Napriek tomu, že to bola cesta dlhá, mnohokrát tŕnistá a plná prekážok,
zistila som, že bola presne tým, čo som potrebovala.

 

 Niekto by tvrdil, že najväčšou túžbou človeka je dosiahnutie vytýčeného cieľa.
Platí to však aj v živote? Čo je dôležitejšie? Cesta alebo cieľ?

 To, že samotná cesta je cieľom, som úplne pochopila až pri príprave tejto výstavy.

Možno práve cieľom mojej cesty bolo priniesť domov tieto fotografie.
Môj poklad.
Pre Vás.

A kruh sa uzatvára.

 Martina Kováčová