Nezaradené

Inšpiratívne obrazy Kataríny Vyskočilovej zdobia BBM do konca tohto roku. 

Katarína Vyskočilová sa narodila v Gbeloch a v tomto meste prežila celé detstvo. Nevhodný kádrový posudok ju pripravil o možnosť štúdií na umeleckej škole, ale umelec si cestu k umeniu vždy nájde a to platí aj o Kataríne. Zo študentky hydinárskej technickej školy vyrástla renesančná žena – pracovala ako učiteľka na základnej aj v materskej škole, zootechnička, ekonómka, čašníčka, úradníčka aj stavbyvedúca. S manželom majú krásne tri deti a žijú v Holíči.

Katarína je teraz na zaslúženom dôchodku a svoj čas venuje umeleckej tvorbe. Jej maľby sú pestré, živé a veselé. Záleží jej na tom, aby si ľudia z jej diel odniesli príjemný pocit. Najčastejšie maľuje prírodu. Jej maľby krajiniek hýria farbami, žiarivé obrazy kvetín sa striedajú s motýľmi maľovanými v ľahkých, pastelových farbách. Aj jej abstraktné maľby sú plné farieb, ktoré zaručene vykúzlia úsmev na tvári aj v týchto neľahkých časoch.

Katarína svojimi obrazmi podáva ďalej nádej, hravosť a radosť zo života, ktorá ju neopúšťa ani pri jej aktuálnom boji so zákernou chorobou. Kvôli tej sa musela vzdať aj rodinnej záľuby v jazdení na motorke. Ku chorobe sa však stavia s nadhľadom a udržiava si pozitívne myslenie. Pri pohľade na jej farebné, veselé obrazy dáme azda všetci za pravdu, že svoj pozitívny pohľad na život pretavuje do tvorby.

Na motorke síce už nesviští, ale jej krajinky evokujú veselý mihotavý pohľad na krajinu z motorky. Obrazy polí, kvetov, kríkov a motýľov inšpirované impresionizmom pripomínajú nikdy nekončiace, krásne leto na Záhorí. Maľuje aj čarovné bytosti a krajinky pre deti. Obrazy tvorí primárne špachtľou, ktorá vytvára zaujímavú textúru a vzor. Maľovať začínala, ako väčšina, štetcom, no odkedy objavila čaro maľby špachtľou, k štetcu sa podľa vlastných slov už takmer vôbec nevracia. Okrem špachtle nájdeme v jej tvorbe aj techniky s akrylom a olejom, rada sa učí a skúša nové techniky. Katarína maľuje pre radosť, a radosť svojim dielom skutočne aj rozdáva.

Inšpiratívne obrazy Kataríny Vyskočilovej zdobia BBM do konca tohto roku.

Katarína Vyskočilová výstava