Nezaradené

Majstrovstvá regiónov jednotlivcov 2017/2018 v skupine Západ

Majstrovstvá regiónov jednotlivcov 2017/2018 v skupine Západ

Cez víkend 3. a 4. februára sa v PBC Bratislava uskutočnili Majstrovstvá regiónov jednotlivcov 2017/2018 v skupine Západ. V piatich kvalifikačných rundách sa predstavilo 51 hráčov v kategórii mužov, 8 v kategórii žien a 13 v kategórii juniorov. Po kvalifikácii nasledovalo finálové vyvrcholenie MRj 2017/2018, kam postupovala vždy najlepšia štvorica z danej súťažnej kategórie. 
V kategórii muži sa predstavilo 16 našich hráčov. Do finále sa síce neprebojovali, ale piati z nich sa dostali medzi 24 mužov, ktorí si zahrajú na Majstrovstvách Slovenska jednotlivcov. Najlepší z našich bol Ladislav Borek na 13.mieste, spolu s ním postúpili Roman Ondrovič, Miroslav Irha, Radoslav Gulíšek a Miroslav Janeček. MSRj pre kategóriu muži sa uskutoční 26. – 27. mája v Poprade.
Ženy a juniori automaticky postupovali na Majstrovstvá Slovenska.
Medzi ženami sme mali dve zástupkyne. Zuzana Bezáková sa do finále neprebojovala. Vo finále sa ale predstavila Jana Walterová, ktorá si nakoniec vybojovala 3.miesto. Obe sa predstavia na MSRj v kategórii ženy 29. apríla v Prešove.
Veľký úspech zaznamenali naši juniori, keď získali 5 prvých miest, 2 druhé a 2 tretie miesta.
V kategórii Juniori do 12 rokov skončili na delenej tretej priečke Nicolas  Daněk a Max Chvála. Kategóriu  Juniorky do 12 rokov vyhrala Zuzana Kovárová. 
Finále Juniorov do 15 rokov vyhral Richard Foltýnek a druhý bol Matej Fischer. V rovnakej vekovej kategórii medzi juniorkami sa víťazkou stala  Simona Horváthová.
V kategórii Juniori do 18 rokov bol prvý Patrik Walter na druhom mieste skončil František Závoník. Kategóriu  Juniorky do 18 rokov vyhrala Terézia Sakarová.
Juniori budú hrať MSRj 16. júna vo Zvolene. 
Všetkým víťazom a postupujúcim gratulujeme a prajeme veľa úspechov na Majstrovstvã Slovenskej Republiky jednotlivcov.